0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталПолитика

Борисов го поздрави изгласувањето на Преспанскиот договор во грчкиот Парламент

Се радувам што можам да го поздравам денешното ратификување на Договорот од Преспа, кој дава можност Скопје наскоро да се приклучи кон НАТО и отвора нова страница во неговите односи со ЕУ, па наскоро ќе можат да започнат преговори за пристапување, напиша на својот ФБ профил бугарскиот премиер Бојко Борисов.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close