0_Maqedoni.Portal0_Web_Aktuale0_Web_Përzgjedhja e redaktoritPolitikë

Borisov e përshëndeti votimin e Marrëveshjes së Presës në Parlamentin grek

Gëzohem që mund ta përshëndes ratifikimin e sotëm të Marrëveshjes së Prespës, e cila jep mundësi që Shkupi së shpejti të inkuadrohet drejt NATO-s dhe hap një faqe të re në marrëdhëniet me BE-në, dhe së shpejti do të mund të fillojnë negociatat për inkuadrim, ka shkruar në profilin e tij në Fejsbuk kryeministri bullgar Bojko Borisiv.

Back to top button
Close