СветСвет.Портал

Болтон: Во случај на насилство следува „значителен одговор“

Советникот за национална безбедност на американскиот претседател Џон Болтон вчера ја предупреди владата на претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, дека какво било насилство или заплашување на дипломатскиот персонал на САД, на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо би наишло на „значителен одговор“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close