Svet.SlajderСветСвет.Портал

„Блумберг“: Трамп и Ким ќе се сретнат во Виетнам

Функционери од американската администрација планираат вториот самит на претседателот на САД Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг –ун да се одржи во Виетнам, информира Блумберг, повикувајќи се на неименувани извори упатени во плановите за средбата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close