0_Магазин.ПорталМагазинСцена

Билал Хасани ќе ја претставува Франција на Евровизија

Билал Хасани, кој стана феномен за неколку недели со своите перики и шминка, ќе ја претставува Франција во мај на конкурсот за песна на Евровизијата, откако синоќа победи во финалето на „Дестинација Евровизија" со неговата песна „Roi" (Крал), испеана во живо на јавниот телевизиски сервис Франс 2, јавува дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close