Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Безбедносни служби на САД:  Ниско ниво на ризик од насилство на Балканот

Во извештајот на американскиот директор на Националните разузнавачки служби Даниел Коатс, во кој се прикажани безбедносните проценки за закани во светот во 2019 година, за Балканот се наведува дека постои ниско ниво на ризик од насилство.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close