Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Апсењето на Ерик Друе повторно ги активира „жолтите елеци“

Дел од припадниците на „жолтите елеци“ повторно се мобилизираат поради апсењето на Ерик Друе, еден од неформалните лидери на движењето. На социјалните мрежи се испраќаат пораки кои повикуваат на нови собири во Париз, јави дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close