0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Јанковиќ за МИА: Оптимисти сме дека партиите го разбираат значењето на моментот за интеграцијата во НАТО

НАТО е заинтересиран да бидат донесени клучните одлуки кои треба да се донесат, а кои се однесуваат на интеграцијата на земјата во Алијансата, порачал шефот на Канцеларијата на НАТО во Македонија Зоран Јанковиќ на денешните средби со претставници на БЕСА и на Алијансата на Албанците во македонското Собрание.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close