0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Анѓушев: Очекувам сега Фени да биде стабилна компанија

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев очекува Фени да биде стабилна компанија по затворањето на стечајната постапка и се надева дека комбинатот ќе има серизен придонес во економијата, особено заради фактот што новите сопственици најавуваат дека ќе ја отворат и втората линија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close