0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Анѓушев: Очекувам сега Фени да биде стабилна компанија

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев очекува Фени да биде стабилна компанија по затворањето на стечајната постапка и се надева дека комбинатот ќе има серизен придонес во економијата, особено заради фактот што новите сопственици најавуваат дека ќе ја отворат и втората линија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close