0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Анѓушев: Мораме да ги засукаме ракавите и да работиме

Сите ние досега чмаевме, седевме и чекавме некој друг да ни го реши проблемот. Со ова што го направивме последно, јасна е иднината на Македонија во НАТО и ЕУ. Апсолутно ништо не сме направиле ако тоа сега не го искористиме да направиме подобра економија и граѓаните да живеат подобро, порача денеска вицеремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close