Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Анѓушев: Меѓународните институции веруваат во позитивниот правец на македонската економија

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев оцени дека кредитниот рејтинг ББ со позитивен изглед за Македонија од страна на агенцијата „Фич“ е потврда за     преземените активности, реформите и правилната насока по која се движи македонската економија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close