Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Анѓушев: Меѓународните институции веруваат во позитивниот правец на македонската економија

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев оцени дека кредитниот рејтинг ББ со позитивен изглед за Македонија од страна на агенцијата „Фич“ е потврда за     преземените активности, реформите и правилната насока по која се движи македонската економија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close