0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Анѓушев: Четири компании одлучија да инвестираат во Македонија

Откако стигана веста за ратификација на Договотот од Преспа во Грција добив информација од четири компании дека одлучиле да инвестираат во Македонија, истакна вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев на трибината „Силна економија – шанса за сите“ што се одржува во Велес.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close