Дописници СветСветСвет.Портал

Американски медиуми отпуштија од работа повеќе од 1.000 новинари

Три големи американски медиумски куќи во изминативе три денови поради лошите финансиски резултати од работа отпуштија околу 1.000 новинари, уредници и други вработени, а отпуштањата можат да продолжат и следната недела, јави дописникот на МИА од Вашингтон.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close