БалканБизнисБизнис.ПорталДописници Свет

Албанскиот извоз во Косово зголемен за 44,5 отсто

По одлуката на косовската Влада за зголемување на таксите за увоз на стоки од Србија и Босна и Херецговина за 100 проценти, албанскиот извоз на Косово бележи постојан раст, па така, во декември минатата година тој се зголемил за 44,5 отсто.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close