0_Македонија.ПорталГраѓански секторСкопје

Зимски јакни за 300 ученици од социјални семејства во општина Бутел

Градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски денеска ќе им подели нови зимски јакни на 300 ученици од социјално ранливи семејства од основните училишта во општината.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close