Kultura.SlajderДописници МКДКултураКултура.Портал

Зголемен бројот на читателската публика во Делчево

Се зголемува интересот за книгите од страна помладата популација во Делчево. Според библиотекарот Анита Петровска, младите кои ја посетуваат локалната библиотеката се повеќе бараат стручна литература која им користи во нивното дообразување.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close