Kultura.SlajderДописници МКДКултураКултура.Портал

Зголемен бројот на читателската публика во Делчево

Се зголемува интересот за книгите од страна помладата популација во Делчево. Според библиотекарот Анита Петровска, младите кои ја посетуваат локалната библиотеката се повеќе бараат стручна литература која им користи во нивното дообразување.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close