Дописници МКД

Заврши изградба на улица во штипската населба „Баби“

Во штипската населба „Баби“ денеска заврши изградбата на крак од улицата „ 11 ти Конгрес“. Градоначалникот Благој Бочварски истакна дека станува збор за крак од 600 метри, а инвестиција е еден милион денари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close