0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeKorrespondentë BotëMakedonija.SlajderPolitikë

Vuçiq: Shqiptarët kanë ndikim të madh në Maqedoni dhe Mal të Zi

Shqiptarët kanë ndikim të madh ndaj autoriteteve në Maqedoni, ndërkaq situata është e ngjashme edhe në Mal të Zi, deklaroi presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në programin e mëngjesit në TV Pink me rastin e deklaratës së zëvendëskryeministrit kosovar, Enver Hoxhaj, për krijimin e një pakti joformal antiserb në rajon.

Lajmi i plotë është i aksesueshëm vetëm për shfrytëzuesit e ueb-shërbimit të MIA-s.

Logohuni ose na kontaktoni në shërbimin tonë të marketingut për informacione më të hollësishme

Tel. 075 284 506
075 284 502
075 280 297

E-mail: marketing@mia.mk.

Back to top button
Close