БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вучиќ: Ако сакате избори, ќе имате избори, ако не – тогаш се е добро

Пртетседателот бна Србија, Александар Вучиќ по синоќешните масовни граѓански протести во Белград, денеска изјави дека на опозицијата и нуди избори, сметајќи дека на нив ќе може да  покаже колку е „моќна и силна“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close