Временска прогноза

Временска прогноза

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно.

Скопје, 1 декември 2018 (МИА) – Времето во Македонија ќе биде умерено облачно.

Утринската температура ќе се движи од минус седум до нула, а дневната од три до осум степени.

Во Скопје времето че биде умерено облачно. Утринската температура ќе се спушти до минус три, а дневната ќе достигне до четири степени.

Следува период на претежно стабилно и суво време со умерена до значителна облачност, а во западните делови со услови за локален дожд. По котлините ќе има појава на магла.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close