Дописници МКДОпштински вести

Во велешката Општа болница пуштени новите два лифта

По еден месец од започнување на работите и завршениот технички прием во велешката ЈЗУ Општа болница денеска беа пуштени во функција двата нови лифта наменети за пациентите, персоналот и потребите на болницата. Средствата во висина од 4,9 милиони денари ги обезбеди болницата од сопствени извори.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close