Дописници МКДОпштински вести

Во велешката Општа болница пуштени новите два лифта

По еден месец од започнување на работите и завршениот технички прием во велешката ЈЗУ Општа болница денеска беа пуштени во функција двата нови лифта наменети за пациентите, персоналот и потребите на болницата. Средствата во висина од 4,9 милиони денари ги обезбеди болницата од сопствени извори.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close