Дописници МКДОпштински вести

Во Штип се реконструира улица во населбата „Радански пат“

Жители од штипската населба „Радански пат“ веќе нема да газат во кал, општината почна со реконструкцијата на улицата, што ги спојува улиците Радански пат и Широк Дол во населбата Автокоманда. Оваа улица беше една од сообраќајните црни точки во градот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close