0_Македонија.ПорталДописници МКДЕкономијаОпштински вести

Во прилепската регионална дирекција на УЈП на „е-персонален данок“ се регистрирале 70 отсто од обврзниците

Досега 70 отсто од очекуваните над 96.000 даночни обврзници во прилепската регионална дирекција на УЈП електронски се регистрирале на е-персонален данок и поднеле формулар до регионалната дирекција што е околу републичкиот просек, информираат од Регионалната дирекција.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close