0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Во прекин сообраќајот Скопје-Приштина на косовска страна, се изведуваат градежни работи

Сообраќајот на магистралниот пат Скопје-Приштина од косовскиот граничен премин „Хани-Елези“ до Качаник од утрово е во прекин во двата правца, за влез и излез од Косово, поради изведување градежни работи.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close