Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Во Крива Паланка се одржа фестивалот на детска песна „Распеано симитче”

На сцената на Националната установа Центар за култура Крива Паланка вечерва се одржа фестивалот на детска песна „Распеано симитче" 2018. Фестивалот е возобновен по деценија и пол, организатор е Центарот за аудиовизуелни уметности Крива Паланка, предводен од директорот Методи Цветковски, НУ Центар за култура од Крива Паланка, во соработка и под покровителство на општина Крива Паланка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close