Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Николовски заборави на ветувањето за субвенции за оризот

Министерот Николовски заборави и на своето ветување додека беше во опозиција кога ветуваше субвенции од 25 денари по килограм за оризовата арпа и 50 денари за килограм бел ориз.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close