Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Николовски заборави на ветувањето за субвенции за оризот

Министерот Николовски заборави и на своето ветување додека беше во опозиција кога ветуваше субвенции од 25 денари по килограм за оризовата арпа и 50 денари за килограм бел ориз.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close