0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Владата ќе расправа за гасификацијата, за пречистителна станица во Скопје и за нов театар

Владата на Република Македонија на денешната 110-та  седница ќе ја разгледа Информацијата за текот и прогресот на активностите во врска со проектот „Изградба на централна пречистителна станица за Град Скопје во Трубарево” со Акциски план, соопшти владината прес-служба.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close