0_Македонија.ПорталПолитика

Владата ја одржа 111. седница

Владата денеска ја одржа 111. седница на која беа усвоени законски измени за спроведување на ваучерскиот систем за поддршка на спортот и за граѓанските организации, стратегиите за справувањето со нефункционалните кредити и за денаризација, како и пакетот закони за спроведување на социјалната реформа.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close