ЕвропаЕвропа.Портал

Велика Британија во 2018: „Разводот од ЕУ“ ги изнесе на виделина поделбите во општеството

Преговорите меѓу Лондон и Брисел за излезот на Велика Британија од ЕУ, кои создаваа тензии во текот на целата 2018 година, завршија со Предлог-договор, кој покажа дека проблемите околу идните односи меѓу двете страни се многу поголеми отколку што изгледаше на почетокот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close