ЕвропаЕвропа.Портал

Велика Британија во 2018: „Разводот од ЕУ“ ги изнесе на виделина поделбите во општеството

Преговорите меѓу Лондон и Брисел за излезот на Велика Британија од ЕУ, кои создаваа тензии во текот на целата 2018 година, завршија со Предлог-договор, кој покажа дека проблемите околу идните односи меѓу двете страни се многу поголеми отколку што изгледаше на почетокот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close