0_Македонија.ПорталДописници МКД

Варницата во Превалец кај Велес работи и покрај забраната од Државниот инспекторат за животна средина

Фирмата Каменелом „Техно павер“ ДООЕЛ Скопје која стопанисува со Варницата во Превалец кај Велес и понатаму бесправно работи и покрај забраната од Државниот инспекторат за животна средина од 14 ноември годинава. Инспекторатот на раководниот менаџерски тим на фирмата му наложи во законски рок од 90 дена да ги отстрани причините на загадување ако сака да ја врати А Интегрираната еколошка дозвола што МЖСПП им ја одзеде на 4 јуни годинава.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close