СветСвет.Портал

Јужна Кореја му се заканува на БМВ со казна од 10 милиони долари

Јужнокорејските власти се заканија со казна од речиси 10 милиони долари за германскиот производител на автомобили БМВ, кој е обвинет за одолговлекување при повлекување на возилата со дефектни мотори, кои се запалиле во неколку случаи.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close