0_Македонија.ПорталПолитика

Усвоен пакетот социјални програми за нивно непречено остварување од 1 јануари

Програмата за остварување на социјалната заштита за 2019 е усвоена од страна на Владата на синоќешната 113. седница. Оваа програма ќе почне да се применува од 1 јануари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close