0_Македонија.ПорталПолитика

Усвоен пакетот социјални програми за нивно непречено остварување од 1 јануари

Програмата за остварување на социјалната заштита за 2019 е усвоена од страна на Владата на синоќешната 113. седница. Оваа програма ќе почне да се применува од 1 јануари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close