Дописници МКДОпштински вести

Успешно спроведена акција за собирање облека во Делчево

Во организација на општинската организација на Црвен крст денеска младите волонтери од Делчево спроведоа хуманитарна собирна акција. Како што информираше Билјана Георгиевска, претседател на Црвен крст Делчево, акцијата се одржува по повод денот на волонтеризмот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close