БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Уште мал процент нерегистрирани даночни обврзници во е-ПДД, рокот истекува на 31 декември

Во системот на Управата за јавни приходи за Е-персонален данок се регисрирани 620.000 граѓани и до крајот на годината, односно до 31 декември треба да се регистрираат уште мал процент.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close