СветСвет.Портал

Уште едно дете почина во американски притвор за мигранти

Осумгодишно момче од Гватемала почина во американски притвор за мигранти, соопшти денеска американската Агенција за царина и погранична заштита, наведувајќи дека ова е втор смртен случај на дете мигрант во притвор месецов.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close