0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Укината забраната за камиони на Шапка и Марово-Дебар

На патните правци Маврово-Дебар и Тетово-Попова Шапка е укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила што беше воведена поради врнежите од снег.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close