0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Укината забраната за камиони на Шапка и Марово-Дебар

На патните правци Маврово-Дебар и Тетово-Попова Шапка е укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила што беше воведена поради врнежите од снег.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close