Дописници МКДОпштински вести

„Убави сме, свои сме“ втор пат во Струмица

Во Струмица денеска втор пат ќе се одржи модна ревија под мотото „Убави сме, свои сме“ на децата со попреченост. Манифестацијата ја организира Здружението „Вера“ од Струмица.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close