БалканБалкан.Портал

Туристичка агенција од Хрватска на сликите од Мостар џамиите ги заменила за цркви

Туристичката агенција Адриатик травел од Хрватска, со седиште во Сплит, на промотивната фотографија на Мостар, со фотомонтажа ги заменила џамиите со католички цркви.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close