0_Спорт.ПорталSport.SlajderСветСвет.ПорталСпортСторија

Токио забрзано се подготвува за Олимпијадата, најавен спектакл со невидени технолошки достигнувања

Заштита на културното наследство и континуираниот успех на технолошкиот напредок, односно успешното спојување на минатото и иднината се постулатот на Летните олимписки и Параолимписките игри, што ќе се одржат во 2020 година во Токио. Околу 15.500 натпреварувачки - 11.090 олимпијци и 4.400 параолимпијци ќе се натпреваруваат во 33 спорта на Олимписките и 22 на Параолимписките игри. Планирани се вкупно 339 настани на Олимписките и 539 на Параолимписките, а овој светски спортски настан е предвидено да се одржи во 43 објекти.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close