0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

„Титаник 2“: Бедредин Ибраими инсистира неговиот предлог со докази да бидат изнесени во постапката

Со сослушување на сведокот Адмир Шабани денеска продолжи судењето во предметот „Титаник 2“ на СЈО. На почетокот обвинетиот Бедредин Ибраими имаше забелешка на записникот од минатото рочиште. Побара неговото образложение за предложените докази да се вметне во записникот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close