0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

„Титаник 2“: Бедредин Ибраими инсистира неговиот предлог со докази да бидат изнесени во постапката

Со сослушување на сведокот Адмир Шабани денеска продолжи судењето во предметот „Титаник 2“ на СЈО. На почетокот обвинетиот Бедредин Ибраими имаше забелешка на записникот од минатото рочиште. Побара неговото образложение за предложените докази да се вметне во записникот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close