BallkanBallkan.Portal

Thaçi shpall të mërkurën ditë zie në nderim të ish-presidentit Xhorxh H.W. Bush

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas vdekjes së ish-Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xhorxh H. W. Bush, në shenjë respekti shtetëror dhe qytetar për kontributin e tij të dhënë për lirinë e Kosovës, ditën e mërkurë e ka shpallur ditë zie shtetërore në Republikën e Kosovës.

Back to top button
Close