Политички партии

Тачи: Договорот од Преспа дава надеж дека Македонија се наоѓа на вистинскиот пат

Политичките состојби и односи во државата, регионот и состојбите во партијата беа главните теми во предновогодишното обраќање на претседателот на ДПА, Мендух Тачи, денеска во Тетово.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Close