0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Сугарески: Министерството за транспорт побарува 64 милиони денари ако се утврди вина на обвинетите за „Топлик“

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески ги отфлри како шпекулации и невистини написите во врска со случајот „Топлик“ дека Министерството, односно тој како министер со дописите до Државното правобранителство исклучува вина за обвнитетите за случајот Топлик.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close