Политички партии

Средба на Села со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија Која

Лидерот на Алијансата на Албанците Зијадин Села денеска оствари работен состанок со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, амбасадорот Клеменс Која, на која информирал за политичките актуелности во земјата, како и за придонесот на Алијансата за евро-атланскатите интеграции.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close