БалканБалкан.Портал

Средба на лидерите на Србија, Бугарија, Грција и Романија во Белград

Во рамките на квадритералната регионална соработка, в сабота во Белград ќе се одржи средба на претседателот на Србија, Александар Вучиќ со премиерите на Бугарија, Бојко Борисов, на Грција, Алексис Ципрас и на Романија, Виорика Данчила, соопшти од кабинетот на шефот на српската држава.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close