0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

„Создавање на безбедна работна средина за жените” на АмЧам

Во рамки на кампањата “Слушни ја!- 16 денови активизам против родово базирано насилство”, Американската стопанска комора во Македонија (АмЧам) во соработка со Амбасадата на Соединетите Американски Држави денеска организира настан “Создавање на безбедна работна средина за жените”.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close