Дописници МКДОпштински вести

Советот на Општина Охрид на вонредна седница расправа за прашањето за заштита на плашицата и рибата во Студенчишкиот канал

Спроведените активности, како и мерките што треба во иднина да се преземат за заштита на плашицата во услови на низок водостој на Охридското Езеро се тема на дискусија на деешната вонредна седница на Советот на Општина Охрид.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close