Дописници МКДОпштински вести

Советот на Општина Охрид на вонредна седница расправа за прашањето за заштита на плашицата и рибата во Студенчишкиот канал

Спроведените активности, како и мерките што треба во иднина да се преземат за заштита на плашицата во услови на низок водостој на Охридското Езеро се тема на дискусија на деешната вонредна седница на Советот на Општина Охрид.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close