0_Македонија.ПорталПолитика

Собранието утре ја продолжува расправата за нацрт-амандманите на Уставот

Собраниската расправата за XXXIII нацрт-амандман на Уставот на Република Македонија, во согласност со Договорот од Преспа, продолжува утре, откако на денешната седница не беше исцрпена листата на околу четириесетина пратеници пријавени за збор.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close