0_Македонија.ПорталПолитика

Собранието утре ја продолжува расправата за нацрт-амандманите на Уставот

Собраниската расправата за XXXIII нацрт-амандман на Уставот на Република Македонија, во согласност со Договорот од Преспа, продолжува утре, откако на денешната седница не беше исцрпена листата на околу четириесетина пратеници пријавени за збор.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close