0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

СИРИЗА и Ципрас од Солун ќе и кажат „Да“ на демократијата и „Не“ на поделбата и нетолеранцијата

По собирите и опсадите на средните училишта од учениците во северна Грција, кои преку слогани тврдеа дека „демократијата ја продаде и предаде Македонија“, СИРИЗА на 14 декември ќе одржи политички настан во Солун, на кој главен говорник ќе биде Алексис Ципрас за да се испрати пораката дека грчката „Македонија вели „Да“ на демократијата, вели „Да“ на солидарноста, вели „Не“ на национализмот и поделбата“, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close