Дописници МКДОпштински вести

Штипски „Исар“ ги обновува дрворедите низ градот

Штипското комунално претпријатие „Исар“ ги обновува дрворедите низ населбите. Директорот на ЈП „Исар“-Штип, Живко Тасев на денешната прес-конференција истакна дека веќе се засадени 110 садници од јасен.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close